Modelka a vizážistka Miroslava Fabušová, ktorá sedela spolu so šéfom Sme rodina v čase osudnej víkendovej nehody, ozrejmila, prečo sa v štátnom vozidle nachádzala. Náš ústavný činiteľ ju vraj viezol do lekárne pre lieky a vitamíny.

 

Autonehoda, ktorú mal počas víkendu predseda parlamentu Boris Kollár, stále vyvoláva viac otázok ako odpovedí. Azda tou najhlavnejšou z nich je, prečo s politikom vo vládnej limuzíne sedela aj modelka a vizážistka Miroslava Fabušová.

„V sobotu ma Boris bral do lekárne, liečim sa na tetániu a lieky a vitamínové doplnky, ktoré užívam, v Dunajskej Lužnej, kde momentálne žijem, nemajú. Keďže sa vracal od syna z Mostu pri Bratislave cez Dunajskú Lužnú, tak ma po ceste zobral,“ nechala sa počuť o dôvode, prečo sa v aute vôbec nachádzala.

 Luboš Blaha: Limuzínu nemal využívať na rande

Predsedu Národnej rady za prítomnosť cudzej osoby v limuzíne skritizoval napríklad podpredseda Smeru Ľuboš Blaha. „Štátna limuzína má byť využívaná na štátne účely. Nie na rande,“ napísal s tým, že u Kollára znovu zvíťazilo v úvodzovkách srdce a nie rozum.

 Znepokojený je aj koaličný poslanec Ondrej Dostál (SaS). „Verím, že po návrate z nemocnice sa pán predseda vyjadrí k tomu, ktorá z výnimiek zo zákazu vychádzania sa vzťahovala na osobu, ktorá ho v čase nehody sprevádzala,” uviedol.

„Verím, že po tom, ako sa dá do poriadku, odpovie na otázky, na ktoré nemám ani ja odpovede, vzhľadom na zákaz vychádzania, ktorý v čase nehody platil,” uviedla v reakcii podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

Dnes mal operáciu

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) dnes absolvoval operáciu, ktorá prebehla úspešne. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová.

Jurcová v nedeľu 25. októbra informovala, že Kollár sa nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch, je v stabilizovanom stave a pri vedomí. Zlomený má druhý krčný stavec, odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov.

Zdroj: Dennikslovensko