Podľa viacerých svedkov, ako aj príbuzných klientov, dochádzalo v domove dôchodcov na ulici M. Rázusa v Prievidzi k týraniu seniorov.

Priväzovali ich o posteľ plachtami, posadili ich do kresla a tam ich pripútali na celý deň, zamykali klientov v izbách alebo ich nechali ležať v posteli s vytiahnutými bočnicami tak, aby sa vôbec nemohli pohnúť,” opisuje vo videu europoslankyňa Lucia Nicholsonová.

Okrem toho sa zistilo, že viacerí opatrovatelia nemajú odborné znalosti potrebné pre svoju profesiu a budova nespĺňa potrebné kritériá bezbariérovosti.Nicholsonová podáva trestné oznámenie

Podľa europoslankyne je pokuta príliš malým trestom, pretože podľa nej mohla byť naplnená skutková podstata trestného činu týrania alebo zanedbávania blízkej a zverenej osoby.

Politička predpokladá, že väčšina zainteresovaných sa bude báť vec riešiť právnou cestou, aby sa k ich rodičom nesprávali ošetrovateľky ešte horšie, a preto sa rozhodla podľa trestné oznámenie ona ako vonkajší aktér.Týranie seniorov v zariadeniach je problém!

❗TÝRANIE KLIENTOV V ZARIADENIACH JE PROBLÉM❗A nie je to len slovenský problém. Máme obrovskú možnosť zmeniť sociálne zariadenia a domovy dôchodcov od ich vybavenia až po personál, z európskych peňazí, ktoré sa čoskoro budú valiť našim smerom a ja týmto žiadam ministra Krajniaka, aby si dal dobre záležať na tom, ako sa zmení systém dlhodobej starostlivosti tých najzraniteľnejších.

Uverejnil používateľ Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum Piatok 9. októbra 2020

 

Zdroj: dennikslovensko