Potravinový kritik a poslanec NR SR zo SME RODINA, Patrick Linhart, dlhodobo bojuje za potravinový semafor. Aplikácia má vyhodnotiť pôvod a kvalitu potravín. Zelená bude znamenať, že potravina nie je zdraviu škodlivá. Pri oranžovej by už mál zákazník spozornieť. V potravine môžu byť chemické látky a éčka, ktoré nemusia byť zdraviu prospešné. Červená má upozorniť zákazníka, že potravina ohrozuje zdravie človeka a nachádzajú sa v nej nebezpečné éčka a rakovinotvorné látky. Potravinový semafor je súčasť koaličnej dohody strán: Oľano, SME RODINA, SaS a Za Ludi. Patrick Linhart však tvrdí, že strana SaS má s potravinovým semafórom problém a stále hľadajú výhovorky, ako ho nepodporiť.

Patrick Linhart pre Plus7 dní povedal:

Žiaden boj som neprehral. Tí, čo ma poznáte viete, že
NÁŠ SPOLOČNÝ BOJ SA IBA ZAČAL!
PROBLÉM JE NOVÁ MATEČNÁ – VOLÁ SA JARMILA HALGAŠOVÁ /SAS/. NIEKEDY BOL PROBLÉM SNS, ZERAZ JE TO SAS.
O tejto osobe sa v krátkej dobe dozviete viac, avšak teraz sa snaží potopiť Potravinový Semafor.
Doteraz som po vyjednávaniach iba ustupoval, no už nieto kam.
Tu je krátky opis posledných udalostí:
1. SAS chcelo, aby bol Semafor dobrovoľný. Ustúpil som s tým, že to skúsime na rok a potom sa uvidí.
2. Predošlý návrh zákona s povinným semaforom šiel teda celý do koša a predloženie zákona sa tak presunulo na októbrovú schôdzu.
3. Nový návrh zákona vypracovalo na moju žiadosť priamo ministerstvo pôdohospodárstva (!) Vypracovalo ho podľa požiadaviek SAS, aby sa nemohli na nič vyhovárať, no SAS to nestačí. Nový návrh zákona podľa SAS sa teda skladá iba (!) z dvoch krátkych odstavcov, no Halgašovej to nestačí.
I keď ešte komisia ešte ani neurčila kritériá, Halgašová ich bez toho, aby vôbec vznikli, kritizuje. Aké strápnenie sa
Tak to vyzerá, keď sa niekto, koho ešte aj vyhodili z ministerstva pôdohospodárstva za nekopententnosť, teraz hrá na „odborníčku“. Počujete dobre. Kritériá ešte neexistujú a Halgašová ich už kritizuje a odsudzuje a vraj je tam pár vecí, ktoré by vylepšila.
4. Pseudo-odborníčka Halgašová chce i naďalej v sabotovaní zasahovať a Semafor potopiť. Angažuje sa aj v ovplyvňovaní prieskumu Značky Kvality SK, o ktorý sa bude Semafor opierať.
Integrovala sa aj nasilu do komisie, ktorá má vytvárať nové kritériá pre značku kvality SK, aby tak ovplyvňovala vznik kritérií pre Semafor, ktoré ešte pred samotným vznikom odsudzuje.
5. Pokus bol, aby Semafor ovplyvňovala aj ako spravodajkyňa pri čítaní v parlamente, kde chcela násilne vystriedať poslanca OĽANO Jána Krošľaka, ktorý bol za spravodajcu určený. Stalo sa to na Výbore NRSR. A tak som dal o tom protestne hlasovať a uvedomelí členovia výboru ju natvrdo prehlasovali a zabránili jej v spôsobovaní ďalších zlovestných škôd.
Iba dodávam, že práve vďaka Halgašovej sa novovzniknutej firme skoro podarilo zmocniť pozemkov poľnohospodárov, ktorých o ne chceli pripraviť. K tomu pomohlo hlasovanie Halgašovej a tak sa majetky rozvinutých poľnohospodárov vrátane tisícov kusov hydiny a dobytku v cene niekoľko miliónov eur stali skoro vlastníctvom a kšeftom pre niekoho iného. Bola to čistá rabovačka, v ktorej zabránil Dalibor Steindl /Sme Rodina/ a ja.
Majetky niekoľkých gazdov a poľnohospodárov som zachraňoval tri dni po voľbách, a to som ešte nemal ani mandát.
Videá o tom sú tu:
https://www.facebook.com/635476236633895/videos/800043763818878
https://www.facebook.com/watch/?v=1660492147431822
Boj o Semafor ani po dlhých rokovaniach z SAS nevzdám. Otázka je, prečo SAS ignoruje Programové Vyhlásenie Vlády a sabotuje tento projekt a hľadá si výhovorky, aby ho nemusel podporiť?

Zdroj: Patrick Linhart facebook

Zdroj: www1.pluska.sk