Odvážna novinárka Kristína Kövešová opäť raz ukázala šokokujúcu realitu na východe Slovenska. Ide konkrétne o Chminianské  Jakubovany, kde sú úplne bežné psie zabíjačky. Osadníci škvaria psov pre výhodný biznis s masťami. Jeden 0,7 dcl pohár dokážu predať aj za 50€. Zabitie spoločenského zvieraťa za účelom konzumácie je protizákonné!Po tom, čo TV Markíza medializovala kauzu psích zabíjačiek, ostalo v šoku množstvo divákov, ale aj kompetentných. Získali dôkazy o tom, ako sú stovky psov kradnuté a zabíjané nehumánnym spôsobom, aby z nich vyrábali a predávali psiu masť. Aký priebeh má tento biznis,  exkluzívne TV Markíza zachytila na skrytú kameru. (Klikni)POZERAJTE, ZDIEĽAJTE! CHCELI SME ZOBRAŤ PSOV Z OSADY, KDE ROBIA PSIE ZABIJACKY!

Ochranári išli do osady Chminianske Jakubovany, kde robia psie zabijacky skúsiť odchytiť psov. Odmietli ich dať a útočili ! Hádzali kamene, tyce, sácali a vyhrážali sa, že na trojnožku pojdem ja. Keby tam nebola policia, z osady neodídeme. Ďakujem, že prišli.🙏

Našlo sa cca 300 psov, vela bojových plemien, kon, kozy, doslova pohrebisko kosti, prerazených psích lebiek …
…starosta, ktorý si odchyt objednal (nakoľko mu to bolo nariadené) ochranárov spolu s nami z osady nakoniec vyhodil. odchyt sa po prvý krát v Československý kastračný program nepodaril.

Pozrite si, ako to vyzeralo ! Budeme sa pýtať ďalej ! Televízne noviny TV MarkízaTelevízia MarkízaReflex.

 

Uverejnil používateľ Kristína Kovešová Streda 14. októbra 2020

Zdroj: Kristína Kovešová/facebook

Zdroj: TV Markíza