Nikoho zákon nenúti v nedeľu obchod otvoriť a nikoho nesmie zákon nútiť v nedeľu obchod ani zatvoriť, či nechať zatvorený.

Ak nejaká vláda začne na základe pseudoverejnej pseudodiskusie (teda lajkov z Facebooku?) zákonom zakazovať uplatňovanie slobody podnikať a žiť v medziach, ktoré iné zákony dovoľujú, je to ďalší krok k totalite štátu na človekom. A to nie je v poriadku.

O čo ide hocijakému politikovi, keď vypustí do verejného obehu obsah svojej hlavy skôr ako ho premyslí? Zvyčajne to nejaký dôvod má a zvyčajne to býva dôvod politický. Možno treba teraz zastaviť diskusiu o následkoch nezmyselných opatrení, ktoré pomaly začína verejnosť vnímať. Čoraz viac ľudí si tiež začína uvedomovať, čo sa stalo za ostatných 12 týždňov a aké nás čakajú následky. Takže hodiť na sociálne siete tému, ktorá ľudí rozháda a rozdelí, je klasický politický trik. Mečiar síce nebol autorom tohto triku, ale dovolili sme mu vyrásť na európsku triedu prvej polovice 20. storočia. A zdá sa, že dodnes ten trik nestratil svoje kúzlo. Smutné. Nie, podnikanie a život nemožno zákonom obmedzovať, ak jedno aj druhé garantujú iné zákony a všeobecný systém hodnôt, práv a povinností.

Viac vo videu: Dr. Igor Bukovský – AKV